Zveme vás do Muzea pražského vodárenství

V rámci Světového dne vody bude pro veřejnost ve dnech 17. a 18. března 2012 otevřeno Muzeum pražského vodárenství. Muzeum bude zpřístupněno po oba dva dny od 9,30 do 16,30 hodin.

2 min. čtení

Muzeum svou expozicí zachycuje vývoj pražského vodárenství. Je zde vystaven originál čerpacího stroje klatovské vodárny z roku 1830, vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. a další exponáty. Pro děti budou připravené drobné dárky a návštěvníci budou moci ochutnat naší vodu a také limonády ze sodastreamu. Muzeum pražského vodárenství se nachází v Praze Podolí (budova vodárny), Podolská 15, Praha 4.

V roce 1993 Valné shromáždění OSN vyhlásilo 22. březen jako Světový den vody. Přes veškerou snahu mnoha organizací a sdružení nemá ani v současnosti téměř miliarda lidí po celém světě přístup k nezávadné pitné vodě. Letošním tématem Světového dne vody je „Voda a bezpečnost potravin“.

Voda je součástí našeho každodenního jídelníčku. Za den vypijeme zhruba 2 až 3 litry vody, ale víme, kolik vody zkonzumujeme v potravinách? Například 1 sklenice mléka potřebuje k výrobě 200 l vody, 1 kg hovězího masa dokonce 15 000 l, 100 g čokolády 2 400 litrů…

Foto: Wikipedie: Ondřej Žváček

Doporučujeme