Zrychlení čerpání dotací jednou z priorit nové ministryně životního prostředí

Nová ministryně životního prostředí Rut Bízková, která byla do funkce jmenována 15. dubna, plánuje do konce funkčního období vlády premiéra Jana Fischera zrychlit čerpání z fondů Evropské unie.

2 min. čtení

"Celou dobu jsem, jako náměstkyně ministra životního prostředí, usilovala o zrychlení čerpání prostředků z Operačního programu životní prostředí. V posledních měsících jsme na Ministerstvu životního prostředí ve financování z fondů EU výrazně pokročili, zbývá jen, abychom úspěšně dotáhli také jednání s Ministerstvem financí, které jednou změnou v administrativním postupu zajistí v krátké době zrychlení reálného financování ekologických projektů, jako je např. příprava protipovodňových opatření nebo zlepšení nakládání s odpady (sběrné dvory atd.)," uvádí ministryně životního prostředí Rut Bízková.

krizovy odkaz  
Aktuální čerpání dotací z OPŽP jen 2%

Aktuální čerpání evropských dotací z OPŽP určených pro vodárenství je přitom minimální. Proplaceny byly dosud pouhé 2% dotačního rozpočtu.

Nezbývá tedy než doufat, že se nová ministryně životního prostředí zaměří také na vodárenství a podaří se jí prosadit změny, které čerpání evropských dotací skutečně urychlí.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme