Změny ve vedení PVS

PVS oznámila dlouho očekávané změny na pozici předsedy představenstva. Odvolání součastného ředitele Martina Vlasty není jistě překvapením. Očekávaná byla také nomice na předsedu novým koaličním pražským partnerem - TOP 09.

2 min. čtení

Dozorčí rada Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) odvolala šéfa představenstva Martina Vlastu. Ten patřil v uplynulých letech k blízkým spolupracovníkům bývalého předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Vlasta od loňského podzimu, kdy v PVS skončil generální ředitel Otakar Novotný, podnik vedl.

"Na jeho místo byl jmenován Vladislav Černý,"
sdělila HN bez dalších podrobností mluvčí PVS Jana Almerová.

Novým šéf představenstva PVS je radní TOP 09 z Prahy 8 a obchodní ředitel Vodohospodářské společnosti Benešov.

Pražská vodohospodářská společnost je správcem vodohospodářského majetku hlavního města Prahy, Úpravny vody Želivka, a.s. a Zdroje pitné vody Káraný a.s. PVS je odpovědná za udržování vodovodní sítě a kanalizační soustavy v provozuschopném stavu, za její obnovu a rozvoj. Hlavním úkolem Pražské vodohospodářské společnosti je vytvořit ve správě vodohospodářského majetku a svojí investorsko-inženýrskou činností podmínky pro zásobování kvalitní pitnou vodou a odpovídající odvádění a čištění odpadních vod pro občany hlavního města Prahy. Firma pracuje každý rok se zhruba třímiliardovým rozpočtem. V roce 2010 vykázala čistý zisk třicet milionů korun.

Oficiální www stránky PVS: www.pvs.cz


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme