Zlínský kraj vyčlenil letos v programu na boj proti suchu v lesích 7,5 milionů korun

Zlínský kraj vyčlenil pro letošek v programu na boj proti suchu v lesích 7,5 milionu korun. Od roku 2017 podpořil kraj už 314 projektů, na zmírnění dopadů sucha poskytl z podpůrných programů téměř 26,3 milionu korun, sdělila ČTK mluvčí kraje Soňa Ličková. Loni bylo příjemcům dotací vyplaceno téměř 1,8 milionu korun. Peníze pomohly spolufinancovat šest projektů.

1 min. čtení

„Změny klimatu rozhodně nejsou jen tématem akademických debat. Mají reálný dopad na naši přírodu, jedním z příkladů je vysychání lesů. Proto kraj podporuje opatření, která pomáhají vodu v krajině udržet,“ uvedla náměstkyně hejtmana Hana Ančincová (Piráti).

Z programu je možné financovat úpravy lesní krajiny zaměřené na usměrňování odtoku a vsakování vody. Dotace se dá získat také na stavební a technická opatření, která povedou k zachování nebo zlepšení kvality vody v povodí vodárenských nádrží.

„O peníze na spolufinancování obdobně zaměřených projektů mohou vlastníci lesů žádat i letos. Na rok 2023 je v programu alokováno 7,5 milionu korun,“ uvedla mluvčí.

Autor: ČTK

Doporučujeme