Zlín opraví havarijní úseky kanalizace v průmyslovém areálu

Zlínská radnice opraví letos čtyři úseky kanalizace v bývalém baťovském továrním areálu, které jsou v havarijním stavu. Město na to vyčlenilo sedm milionů korun, soutěžením zakázek chce cenu snížit, řekl novinářům primátorův náměstek Aleš Dufek (Zlín 21).

3 min. čtení

"Jde opravdu o havárie, není na co čekat. Samotné práce uskutečníme pravděpodobně během letních měsíců," uvedl Dufek. Zřejmě nejnáročnější bude oprava dvou stok kanalizace podél budov 14 a 15 v délce 175 metrů. Kanalizace v areálu je podle města ve špatném stavu, loni se dokonce na jednom místě propadla silnice.

Radnice převzala komunikace, pod kterými vlastní pozemky, do své správy loni v lednu. V minulosti je mělo zapůjčeno Sdružení podnikatelů baťovského areálu Zlín. Na konci roku 2012 však vznikla mezi podnikateli v areálu řada konfliktů. "Tím, že jsme do areálu vstoupili, se situace výrazně uklidnila. Hodně pomohlo například to, že jsme zrušili poplatky za jednotlivé vjezdy a výjezdy. Areál se tak stal mnohem otevřenějším pro dopravu, což uvítali ti, co zde podnikají či pracují, i návštěvníci," podotkl Dufek.

Průmyslový areál se rozkládá na ploše 60 hektarů, je v něm více než stovka budov, ve kterých sídlí kolem 200 firem. Územím prochází 12 kilometrů silnic, je tam také vybudovaná železniční vlečka.

Město se angažuje i v sousedním výrobním areálu Rybníky, převzalo do svého vlastnictví místní komunikace a stará se o jejich údržbu. Na žádost podnikatelů a návštěvníků tam nechalo také nově pojmenovat ulice. "Rybníky a protilehlý areál jsou dnes jedinými výraznými rozvojovými plochami, které ve Zlíně máme. Tak k nim i musíme přistupovat," řekl Dufek.

 

Zdroj: Wikipedia, Timichal, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme