Nově osazená filtrace s membránami stála 2,8 milionu korun, zaplatit by se měla přibližně za dva roky. Novinářům to dnes řekl Vladimír Kovařík, ředitel městské organizace Sportis.
"Úspora je dvojnásobná, protože ušetříme vodu a ušetříme teplo," řekl Kovařík k nové technologii. Doplnil, že pitná voda dopouštěná do centra z vodovodního řadu má teplotu 12 až 14 stupňů Celsia a musí se hodně ohřívat, zatímco z bazénů odtéká voda ohřátá i na 27 stupňů. Spotřeba vody v centru by díky lepšímu systému čištění měla klesnout přibližně o 12.000 metrů krychlových za rok.
Roční náklady na provoz relaxačního centra se podle Kovaříka zatím pohybovaly okolo 16 milionů korun, na energie z nich padlo 8,5 milionu. Kvůli zdražování teď náklady na teplo a elektřinu stouply o čtvrtinu až třetinu. "Jako reakci jsme trošku zvedli vstupné," uvedl Kovařík. Od ledna podle něj ceny vstupného stouply o pět až deset korun. Podle zveřejněného ceníku například dospělí za 75 minut v bazénu platí 110 korun.
Relaxační centrum má několik bazénů s vodními atrakcemi, je tam například i wellnes se saunami a solnou jeskyni. Přestavbu starého bazénu v odpočinkový vodní areál město uskutečnilo před deseti lety. V roce 2019 centrum navštívilo 192.000 lidí. V následujících dvou letech návštěvnost klesla asi na polovinu kvůli epidemii koronaviru.
Zdroj: ČTK