Žatec chce zavést kanalizaci v místní části Bezděkov

Žatec na Lounsku chce vybudovat splaškovou kanalizaci pro místní část Bezděkov. Sloužit by měla více než dvěma stovkám obyvatel. Náklady na stavbu dosáhnou 37,3 milionu korun. Pomoct by měla městu státní dotace, řekl novinářům starosta Radim Laibl (ANO).

2 min. čtení

Vybudování chybějící veřejné kanalizace v Bezděkově je dlouhodobým plánem města. Přípravy už začaly před několika lety. Stavbě nyní může pomoct vypsání dotace z Operačního programu životního prostředí. Dotace může pokrýt až 70 procent nákladů, přičemž nejvyšší možná částka je 26,1 milionu korun. Na jedenáctimilionový podíl by město mohlo navíc získat deset až 50 procent od Severočeské vodárenské společnosti, která má v majetku veškeré vodovody i kanalizace. Město je jejím akcionářem.

V plánu je zatím první část lokality, na kterou by mělo být připojeno 238 trvale hlášených obyvatel. Stavební práce by měly začít letos. Do budoucna chce město přivést ke kanalizaci obyvatele i vzdálenějších domů. V lokalitě navíc počítá developer s další výstavbou.

„Všichni to tam řeší čističkami odpadních vod. Nemyslíme si, že je to v tom území dobré, protože to podloží není takové, aby se ta voda dobře vsakovala. Takže se pak do budoucna obáváme, že by se ten svah mohl časem sesunout,“ řekl starosta.

Nové potrubí má odvádět splaškové vody v délce 2165 metrů. Jeho součástí bude dvě kanalizační odbočky o délce 517 metrů. Vody budou odváděny do současné kanalizace v Holečkově ulici, kterou spravují Severočeské vodovody a kanalizace.

Žatec má přibližně 19.000 obyvatel.

Autor: ČTK

Foto: Wikipedia

Doporučujeme