Zastupitelé Pardubic schválili celkovou rekonstrukci koupaliště Cihelna

Zastupitelé Pardubic dnes schválili celkovou rekonstrukci koupaliště Cihelna. Oproti předchozímu návrhu byla očekávaná cena snížena ze 140 milionů na 130 milionů korun včetně DPH. Ve výběrovém řízení bude město po dodavateli požadovat, aby platby rozložil do tří let. Tím se Pardubice vyhnou nutnosti financovat opravy z úvěru.

3 min. čtení

"Stav koupaliště s sebou nese rizika. Jsou poškozené keramické dlažby v takovém rozsahu, že jsme v loňské sezoně evidovali i zranění návštěvníků. Po této zimě si neumíme představit, jak připravit koupaliště do režimu, aby mohlo fungovat," řekl primátor Martin Charvát (ANO).

Celkové náklady město snížilo. Z projektu vyřadilo golfové hřiště za pět milionů korun a některé položky stavební a technologické části za stejnou částku.

Pardubice budou po dodavatelské firmě požadovat, aby platby za opravy rozdělila do tří let. V roce 2022 by to mělo být 30 milionů korun, v letech 2023 a 2024 po 50 milionech korun. Stavba by měla začít na jaře příštího roku, koupaliště by se mělo otevřít od června 2023. Poté by ještě stavebníci mohli dokončovat některé zbývající práce.

Koupaliště Cihelna je z roku 1960.
Areál má rozlohu přes čtyři hektary, vodní plocha dosahuje 3500 metrů čtverečných. Najednou je může využívat až 4000 lidí. Generální opravu prodělalo koupaliště před 21 lety. Odborný posudek konstatoval, že zastaralá je technologie, ve špatném stavu jsou i bazény, zvláště keramické obklady, které odpadávají. Při rekonstrukci je nahradí laminované panely z nerezové oceli a tvrdého PVC na stěny bazénů. Dno bude z PVC fólie, hrany bazénu keramické. Celé nerezové vany by stály mnohem více.

Zdroj: ČTK

Doporučujeme