Zájem o prohlídku přehrad v Povodí Odry byl rekordní

Povodí Odry zaznamenalo rekordní zájem lidí o prohlídku nádrží ve své správě. Při Dni otevřených dveří tři z nich navštívilo téměř 5500 lidí. Zbývající dvě jsou kvůli rekonstrukci uzavřené. Lidé si mohli vodní díla prohlédnout u příležitosti Dne vody, který připadá na 22. března. ČTK to řekla mluvčí povodí Šárka Vlčková.

2 min. čtení

"Takovou návštěvnost nepamatujeme. Nejvíce lidí si prohlédlo Slezskou Hartu na Bruntálsku, kam zavítalo 2500 návštěvníků. Na Morávku a Žermanice dorazilo 1200 respektive 1500 lidí," uvedla mluvčí. Nádrže Šance v Beskydech a Kružberk na Opavsku zůstaly nepřístupné. "Probíhající stavební práce jejich otevření neumožnily," vysvětlila Vlčková.

Některé své provozy zájemcům otevřela i společnost Severomoravské vodovody a kanalizace. "Uvítali jsme víc jak čtyři stovky lidí," řekl mluvčí firmy Marek Síbrt. Lidé si mohli prohlédnout Úpravnu vody Nová Ves u Frýdlantu nad Ostravicí a čtyři čistírny odpadních. Příchozí se seznámili s procesem výroby pitné vody, vyhledáváním poruch na vodovodní síti a čištěním odpadní vody.

Světový den vody se 22. března slaví od roku 1993. Důvodem byla především skutečnost, že více než jedna miliarda lidí na světě trpí nedostatkem pitné vody nebo k ní nemá přístup vůbec.

Foto: Wikimedia, Steschke, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme