Začíná oprava havarované kanalizace v Prosecké ulici s rozpočtem 200 mil korun

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) ve spolupráci s Pražskou vodohospodářskou společností (PVS) zahájily rozsáhlou opravu a rekonstrukci kanalizace v Prosecké ulici v Praze 9. Opravy budou realizovány po celé délce dvou kanalizačních sběračů (hlavní stoky pro odvod odpadních vod z oblasti Proseka), která činí 1,5 km.

1 min. čtení

Od 4. července je provoz v Prosecké ulici omezen a přesměrován mimo trasu poškozené stoky, aby nedošlo k jejímu dalšímu poškození. Pracovníci PVK provedli na místě monitoring sítě, který měl za cíl odhalit rozsah škod, byly provedeny nezbytné zajišťovací práce a poté bude následovat vlastní oprava.

Hlavní příčinou porušení sběračů byl enormní srážkový úhrn při červnových povodních. Došlo k přetlakování kanalizačního systému a v některých částech odpadní voda vymlela cihelnou konstrukci stoky. Opravy a investice, které budou trvat několik měsíců, si odhadem vyžádají částku okolo 200 milionů korun. Rekonstrukce kanalizace nebude mít zásadní vliv na odvádění splaškových vod. Pražské vodovody a kanalizace se omlouvají Pražanům za případné komplikace v dopravě.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme