Za deset let se přístup k vodě v ekvádorské Guayaquilu zvýšil o 40 %

Společnost Veolia realizuje v Guayaquilu, největším městě v Ekvádoru, program přístupu k vodě umožňující všem rodinám využívat kvalitní veřejné služby.

4 min. čtení

Guayaquil (oficiálním plným jménem Santiago de Guayaquil) je největší město Ekvádoru, ve kterém žije zhruba 2,1 milionu obyvatel. Je také významným ekvádorským přístavem – leží v deltě řeky Guayas vlévající se do Tichého oceánu. V roce 2000 město přebudovalo nábřeží řeky Guayas a vybudovalo promenádu Malecón 2000, která je údajně nejlepším urbanistických projektem posledních let v Jižní Americe. Promenáda je 2,5 km dlouhá a symbolizuje skloubení přírody a moderní architektury. V centru města se nachází několik parků, obzvláště zajímavý je Bolívarův park (Parque Bolívar) se sochou tohoto významného jihoamerického osvoboditele, po které se prohánějí obří leguáni.


Úplný program přístupu k pitné vodě

Za deset let se přístup k vodě v Guayaquilu díky spolupráci s provozní společností Veolia zvýšil o 40 % a dosáhl tak míry srovnatelné s vyspělými zeměmi. Program rozvoje kombinuje sociální sazebník určený pro chudé čtvrtě, nástroj pro zproštění dluhů (nad kterým má vláda spolu s místními občanskými sdruženími dohled) a mediaci jako nástroj pro řešení stížností uživatelů a navrhování správných platebních systémů přizpůsobených podmínkám rodin.

Týmy společnosti Veolia mají velkou oporu v síti více než 700 představitelů komunity, kteří asistují lidem z chudých čtvrtí města. Čtyři mobilní agentury dále projíždějí městem, aby se seznámily s obyvateli a vytvořily tak úzký vztah k veřejné službě. Každoročně se uskutečňují také informační programy zaměřené na správnou spotřebu, ceny vodohospodářských služeb a ochranu zdrojů.

„V Guayaquilu narůstá počet rodin připojených k pitné vodě a ke kanalizaci. Neustále pracujeme na zlepšení kvality života komunity,“ shrnuje Ramon Rebuelta, ředitel společnosti Veolia Amérique latine (Veolia Latinská Amerika).

 

Zdroj: Wikipedia, Paviocko, licence


Zdroj: JB

Zdroj: JB

Doporučujeme