Výtěžek z novoročního otužileckého ponoru do Labe v Čelákovicích půjde seniorům

Otužilci v Čelákovicích se na Nový rok ponoří do Labe, výtěžek z akce půjde na aktivity seniorů místního Komunitního centra Fara. Novoroční otužilecký ponor s charitou pořádá spolek OCR Čelákovice letos počtvrté. Loni se ho účastnilo přes 30 lidí, výtěžek předali pořadatelé místnímu rodinnému centru, řekl ČTK předseda spolku Jan Pfeffer.

2 min. čtení

„Předpověď je milosrdná, voda má kolem šesti stupňů, takže očekáváme, že přijdou i lidi, co se bojí mrazů,“ řekl Pfeffer. Otužilců podle něj každoročně přibývá, loni jich bylo ve vodě 32, přihlížely desítky lidí. Letos už se podle Pfeffera zaregistroval stejný počet lidí jako loni a další se rozhodují na poslední chvíli. Za registraci na ponor lidé zaplatí 100 korun. „K podpoře vždy vybíráme místní potřebné, ať už je to jednotlivec nebo nějaký subjekt,“ doplnil Pfeffer.

Akce začíná v neděli na pláži u městského stadionu ve 13:30 rozcvičkou. Ponor do chladné řeky by měl být podle pořadatelů alespoň dvacetivteřinový. Pro účastníky je připraveno občerstvení.

Spolek OCR Čelákovice se zaměřuje na překážkový běh s umělými nebo přírodními překážkami. Součástí aktivit je také pravidelné otužování v Labi, do kterého se každý týden zapojuje kolem 15 lidí.

Autor: ČTK

Doporučujeme