Vsetínští vodáci odemknou řeku Bečvu, i s vodníkem Bečvochem

Řeku Bečvu o víkendu symbolicky odemknou vsetínští vodáci. Učiní tak za účasti patrona všech valašských řek, vodníka Bečvocha, řekla ČTK mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová. Akce se uskuteční v sobotu od 10:30 před budovou Městských lázní Vsetín, jde již o 21. ročník.

2 min. čtení

"Letošní otevírání bude zasvěceno Jardovi Česnekovi, který tradici Odemykání Bečvy ve Vsetíně založil a loni zemřel," uvedla mluvčí. Česnek vždy v kostýmu ztvárňoval vodníka Bečvocha.

Po slavnostním odemknutí Bečvy se vodáci vydají na řeku v kánoích, kajacích i raftech.
"Cíl bude naplánovaný až podle stavu řeky Bečvy. Při malém stavu vody budou vodáci končit v Lázkách, ale při dostatečném průtoku mají naplánováno dojet až na Bystřičku nebo až k soutoku Bečvy ve Valašském Meziříčí," uvedla Kousalová. Vodáci při akci často oblékají kostýmy.

"Na Odemykání Bečvy se už moc těšíme. V zimě jsme trénovali na kajacích v lázních, a otevírání Bečvy nám zahajuje i letní sezonu, kdy chodíme trénovat na Bečvu. Pravidelně v pátek míváme oddílovky a loni jsme jezdili z Ústí na Vsetín, nebo byli tady u lázní a hráli hry na lodích,"
uvedli členové vodáckého oddílu. Akci pořádá turistický oddíl mládeže Skorci Vsetín se Vsetínskou sportovní a TJ Slovan Vsetín.

Foto: Wikipedia, Pkotrla, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme