VOS Jičín zdraží od ledna vodné a stočné o 8,9 procenta

Vodohospodářská a obchodní společnost Jičín (VOS) zdraží od ledna 2012 vodné a stočné v průměru o 8,9 procenta na 75,95 koruny za metr krychlový dodané a odvedené vody. Hlavními důvody zdražení jsou zvýšené ceny elektřiny a materiálu na opravy a zvýšení daně z přidané hodnoty z deseti na 14 procent.

2 min. čtení

ČTK to dnes řekl ředitel firmy Václav Matula.

Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok čtyřčlenná domácnost za vodu zhruba o 815 korun více. Vodou VOS Jičín zásobuje přes 59.000 obyvatel regionu.

Cena vodného a stočného od jičínské společnosti bude v příštím roce v hradeckém kraji patřit k vyšším. Například vodárenské společnosti v Trutnově a Náchodě budou mít ceny 59,57 a 65,36 koruny za metr krychlový vody. Naopak na Hradecku budou lidé platit 78,49 koruny za metr krychlový vody plus pevnou roční platbu, takže u některých domácností se bude cena metru krychlového vody blížit 90 korunám.

Firma VOS Jičín loni vykázala při tržbách 175 milionů korun zisk 26 milionů korun. Firma zaměstnává téměř 130 lidí a přes 99 procent jejích akcií drží obce v čele s Jičínem, Hořicemi a Novou Pakou.

Foto: Wikipedia, Adam Kumiszcza, licence GNU


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme