Vodovod pro obce na Křivoklátsku chce postavit 27 firem

Zájem o výstavbu vodovodu pro devět obcí na Křivoklátsku, které se dlouhodobě potýkají s nedostatkem vody, má 27 firem. Náklady na vybudování vodovodní sítě se odhadují na 939 milionů korun. ČTK to řekl předseda projektu a starosta Roztok Vladimír Melč. Tendr by měl skončit ještě v letos, aby se příští rok mohlo začít stavět.

3 min. čtení

Nový vodovod budou mít obce Křivoklát, Městečko, Velká Buková, Nezabudice, Pustověty, Nový Dům, Račice, Zbečno a Sýkořice na Rakovnicku. Obce projekt připravují asi šest let. Musely kvůli němu vytvořit svazek obcí, aby dostaly minulý rok schválenou dotaci 600 milionů korun od ministerstva životního prostředí. Předtím totiž starostové o peníze žádali samostatně a byli neúspěšní.

Výběrové řízení začalo už v lednu. Tendr ale musel být v dubnu změněn kvůli novému zákonu o veřejných zakázkách. Od té doby se podle Melče musela také několikrát prodloužit lhůta pro podávání nabídek. "Teď bude dva nebo tři týdny trvat než se posoudí, jestli uchazeči splňují podmínky, aby se mohli zúčastnit výběrového řízení," dodal Melč.

Teprve pak budou "vhodné" firmy nabízet cenu, za jakou vodovod postaví. Zahájení stavby se bude podle Melče odvíjet od toho, jestli se budou firmy při tendru odvolávat. "Takovou představou je, že bychom byli velmi rádi, kdyby to dokonce roku bylo uzavřeno, ale je to naše zbožné přání. Teď to záleží na uchazečích," dodal Melč.

Obce nový vodovod potřebují, jelikož se dlouhodobě potýkají s nedostatkem vody. Na Křivoklátsku totiž významně ubývá podzemní voda a do řady obcí musí být dovážena pomocí cisteren. Původně se předpokládalo, že stavba začne ještě letos.

Foto: Wikipedia, Svobodat, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme