Vodojem Včelná obléká před zimou nový kabát

Nová fasáda, vnitřní nátěry i opravené stropy. Vodojem Včelná – benzina na Českobudějovicku se před zimou převléká do nového kabátu. Práce jsou součástí druhé etapy jeho rekonstrukce, která by měla být hotova do konce listopadu.

2 min. čtení

„Kromě stavebních úprav, tato etapa zahrnuje i nové vystrojení obou komor a výměnu nátokového potrubí. Odběratele tyto práce žádným způsobem neomezí, protože zatímco bude v jedné komoře probíhat výměna, zásobování pitnou vodou pro obyvatele zastane komora druhá,“ vysvětlil vedoucí provozní oblasti Jih vodohospodářské společnosti ČEVAK a.s. Miroslav Ježík.

Vodojem Včelná – benzina má dvě komory, z nichž každá pojme 200 m3 vody. Zásobuje především obec Včelná a částečně také Boršov nad Vltavou. Do jeho rekonstrukce obec investovala 660 tisíc korun.

„Tato etapa plynule navazuje na první, kterou jsme nechali udělat na jaře letošního roku a týkala se zejména výměny potrubí a šoupat. Tato investice do našeho vodohospodářského majetku je důležitá a přispívá k stabilním dodávkám kvalitní pitné vody našim obyvatelům,“
řekla starostka obce Miroslava Stránská. 

Foto: Wikipedia, Pavel Rychtecký, licence

Zdroj: redakce

Doporučujeme