Vodohospodáři zahájili rekonstrukci čistírny v Dolním Benešově

Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK), která je jednou z největších vodárenských firem v Česku, zahájila rekonstrukci biologické části čistírny odpadních vod v Dolním Benešově na Opavsku. Díky investici za pět milionů korun bude mít čistírna větší kapacitu, a tak na kanalizační systém bude možné v případě potřeby napojit další místa.

3 min. čtení

ČTK to sdělil mluvčí SmVaK Marek Síbrt. Rekonstrukce by měla být dokončena v srpnu.

"Potřebujeme navýšit kapacitu čistírny. V současnosti je v provozu pouze jedna aktivační nádrž, kde dochází k odbourávání hlavní části organického znečištění v odpadní vodě a která je v současné době plně vytížena. Druhá nádrž je dlouhodobě nevyužívána," uvedl ředitel kanalizací SmVaK Jan Tlolka.

Současný technický stav druhé nádrže a opotřebení technologie podle něj neumožňují, aby se mohla nádrž použít v případě nutnosti, například při případné opravě ve funkční první části. Druhá linka biologické části čistírny tak bude při rekonstrukci dovybavena potřebnou technologií.

Generální ředitel SmVaK Anatol Pšenička uvedl, že investice do provozů v menších městech a obcích mohou mít často zásadní význam například pro plánovaný rozvoj jednotlivých míst. "Od roku 2000 do loňska jsme do kanalizačních sítí a čistíren odpadních vod investovali téměř 3,7 miliardy korun," uvedl Pšenička.

Společnost SmVaK Ostrava je jednou z největších vodárenských firem v Česku. Dodává vodu více než milionu lidí hlavně na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku a Opavsku. Podnik provozuje kanalizační síť s délkou 1837 kilometrů v 80 městech a obcích. Připojeno je na ni více než 522.000 obyvatel. V provozu má 67 čistíren odpadních vod.

Foto: Wikipedia, Jiří Dobrý, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme