Vodohospodáři za pět milionů korun sanovali zemní vodojem v Opavě-Komárově

Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) za pět milionů korun kompletně sanovala zemní vodojem v Opavě-Komárově. Po více než 30 letech fungování už byl v nevyhovujícím stavu. ČTK to sdělil mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

2 min. čtení

„Důvodem, proč jsme k celkové sanaci přistoupili, byl nevyhovující technický stav spočívající například ve špatném stavu zastřešení a zateplení manipulační komory, nevyhovující bylo také opláštění vrchní části akumulačních nádrží, poškozené byly také omítky a stropy manipulační komory, obnažené byly výztuže stropních konstrukcí,“ uvedl vedoucí oddělení investic SmVaK Dalibor Jurčák. Výměnu potřebovala také elektroinstalace objektu včetně ochrany před bleskem.

Během sanace podnik vybudoval například nové střešní opláštění akumulačních komor a zateplil podzemní část. „Opravou prošel také střešní plášť nad manipulační komorou včetně vyspravení atiky a oplechování. Vyměněny byly všechny dveře v objektu, stejně jako schodiště. Sanovány byly také podlahy,“ uvedl Síbrt. Podnik upravil i okolní plochy, například zpevnil povrch před vstupem.

SmVaK Ostrava jsou největší vodárenskou firmou v Moravskoslezském kraji a patří také mezi největší v zemi. Vodu dodávají více než 730.000 lidí zejména na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku a Opavsku, ale také například do části Olomouckého kraje nebo do pohraniční oblasti Polska.

Autor: ČTK

Doporučujeme