Vodohospodáři za 5,5 milionu korun zmodernizovali vodojem ve Frýdku-Místku

Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) za 5,5 milionu korun zmodernizovala zemní vodojem ve Frýdku-Místku. Vodojem i jeho technologické zařízení už byly v nevyhovujícím technickém stavu. ČTK to dnes sdělil mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

2 min. čtení

"Stavební části vykazovaly řadu defektů, elektroinstalace neodpovídala současným požadavkům na tento typ zařízení. Ocelové součásti stavby vykazovaly vlivem náročného prostředí po letech spolehlivého fungování značnou korozi," uvedl Síbrt. V neodpovídajícím stavu podle něj byla také vnitřní elektroinstalace.

"Byla provedena komplexní oprava vnitřních prostor vodojemu týkající se veškerých povrchů stěn, podlah, stropních konstrukcí, zámečnických prvků, dveří nebo odpadního potrubí. Ty v průběhu času degradovaly v důsledku náročného prostředí se zvýšenou vlhkostí zejména v prostorách vstupu do akumulací," uvedl ředitel Ostravského oblastního vodovodu Jiří Komínek. Dodal, že ve vodojemu bylo rovněž instalováno nové zařízení pro odvětrávání prostor u vstupů do akumulací.

Ve vodojemu je dvoukomorový systém s celkovou kapacitou 10.000 metrů krychlových pitné vody. Voda pochází z údolní nádrže Šance a do vodojemu se dostává z Úpravny vody Nová Ves.

SmVaK dodávají vodu více než 720.000 lidí zejména na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku a Opavsku. Společnost má přibližně 860 zaměstnanců.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme