Vodohospodáři za 20 milionů korun zmodernizovali vodojem, který zásobuje Nový Jičín

Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) za 20 milionů korun komplexně zmodernizovala zemní vodojem pod vrchem Puntík. Je zásadní pro zásobování Nového Jičína pitnou vodou ze systému Ostravského oblastního vodovodu. ČTK to sdělil mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

2 min. čtení

„Komplexní sanací prošly armaturní a akumulační komora. Opravena byla hydroizolace armaturní komory, okapový chodník a odvodňovací skluzy včetně doplnění drenáží okolo objektu, vyměněny byly vstupní dveře a luxfery za okna menšího rozměru s mřížemi,“ uvedl Síbrt. Vodojem má také novou provětrávanou fasádu a příjezdovou komunikaci.

Vodohospodáři stavbu koordinovali s nedávnou modernizací dalšího klíčového objektu pro zásobování Nového Jičína pitnou vodou, dvoukomorového vodojemu Bernartice-Salaš. „Poté kdy byly sanované komory vodojemu Salaš napuštěny pitnou vodou, mohli jsme se pustit do sanace druhého objektu tak, aby bylo zajištěno spolehlivé a bezproblémové zásobování odběratelů ve městě a okolí kvalitní pitnou vodou,“ uvedl ředitel vodovodů SmVaK Milan Koníř.

„Stavební stav a technologická úroveň vodojemů nyní odpovídají parametrům moderních vodárenských objektů,“ uvedl Síbrt.

SmVaK Ostrava jsou největší vodárenskou firmou v Moravskoslezském kraji a patří také mezi největší v zemi. Vodu dodávají více než 730.000 lidí zejména na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku a Opavsku, ale také například do části Olomouckého kraje nebo do pohraniční oblasti Polska.

Doporučujeme