Vodohospodáři ve středních Čechách chystají deratizaci

Vodohospodářská společnost 1. SčV chystá celoplošnou deratizaci své stokové sítě. Odborná firma začne od poloviny dubna rozmisťovat nástrahy na hubení hlodavců na Příbramsku, Sedlčansku, Mníšecku, Říčansku, Jesenicku a Českobrodsku. Postupně takto ošetří 7000 kanalizačních vstupů a spotřebuje asi tunu nástrah, sdělila ČTK mluvčí společnosti Kristina Blaszczyková.

2 min. čtení

Vodohospodáři deratizují každoročně s ohledem na počasí či na základě upozornění od lidí. "Aby bylo dosaženo maximální účinnosti deratizace a počet hlodavců se dostatečně snížil, je potřeba deratizaci opakovat ještě v podzimních měsících. Skončit by měla do konce listopadu," uvedla Blaszczyková. Náklady na hubení hlodavců budou letos téměř půl milionu korun.

"Domovem potkanů je bohužel zároveň i kanalizační síť, kde je největším problémem jejich výskytu používání drtičů domovních odpadů či zbytky u popelnic a v kanálech. Obyvatelé tak nebezpečným škůdcům vlastně zajišťují přísun potravy a podporují jejich život," upozornila Blaszczyková

Společnost 1. SčV je provozovatelem vodovodů a kanalizací v majetku obcí a měst na Příbramsku a v okresech Praha-západ a Praha-východ. Firma zásobuje pitnou vodou 95.000 obyvatel a spravuje 798 kilometrů vodovodní sítě a 561 kilometrů kanalizačních stok. Je členem skupiny Veolia Voda.

 

Zdroj: Wikipedia, Matanya, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme