Vodohospodáři umístili u obory ptačí budky

Hned několik úkrytů pro ptáky a jednu budku i pro netopýry umístili pracovníci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) v okolí příbramského rybníku Obora v centru města. Stalo se tak ve spolupráci s 1. SčV, a.s a místní radnicí. Umělé dutiny tak nyní nahrazují přirozené úkryty, které ptákům v okolí Obory chyběly.

2 min. čtení

„V rámci programu společenská odpovědnost usilujeme také o zachování přírodní rozmanitosti v areálech a na územích, kde naše firma působí,“ uvedl Ing. Ivan Eis, generální ředitel 1. SčV, a.s.

V případě podpory přírodní rozmanitosti spolupracuje 1.SčV, a.s. již delší dobu právě s ČSOP. V tomto případě pak i s příbramskou radnicí.

Městský park Obora je velkým kusem přírody v centru města a pro zdejší obyvatele se stal oblíbeným místem trávení volného času. „Rozsáhlými úpravami prošla tato klidová zóna v roce 2009. Přivítali jsme nabídku 1. SčV na rozmístění prvků, které zlepší podmínky pro život volně žijících druhů zvířat, zejména ptáků. Nabídka vody a potravy je v místě dostatečná, chybí zde ale přirozené ptačí úkryty,“ řekl Ing. Pavel Pikrt, starosta města Příbrami. Proto se nyní v okolí rybníka objevily budky pro sýkorky, rehky, špačky a netopýry. Jejich umístění je vyznačeno na informační tabuli.

 

Zleva na fotografii:

Mgr. Vendula Valentová – zástupkyně ředitelky marketingu Veolia Voda ČR, a.s.

Ing. Petr Stýblo – ředitel ČSOP

Ing. Pavel Pikrt – starosta města Příbrami

Ing. Ivan Eis – generální a finanční ředitel 1. SčV, a.s.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme