Vodohospodáři odpustili lidem postiženým povodněmi téměř 2 miliony korun

Do současné doby odpustili vodohospodáři, kteří jsou členy Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR), odběratelům vody poplatky za vodné ve výši víc než 1 800 000 korun. Na včerejším setkání s novináři o tom informoval předseda SOVAK ČR František Barák.

4 min. čtení

Možnost využít slev na vodném využilo zatím 1496 klientů vodohospodářských společností. Z tohoto počtu využili slev zejména odběratelé vody v severních Čechách – od Severočeských vodovodů a kanalizací (SčVaK ) celkem 1066 klientů. Středočeské vodárny požádalo o slevu na vodném 216 klientů, Pražské vodovody a kanalizace 159 klientů, ČEVAK celkem 31 klientů, Vodovody a kanalizace Beroun 17 klientů a Královéhradeckou provozní sedm klientů.

SčVaK přitom předpokládá celkové odpuštění vodného ve výši 1 300 000 korun, Středočeské vodárny ve výši 284 000 korun, Pražské vodovody a kanalizace ve výši 180 000 korun, ČEVAK ve výši 30 000 korun, Vodovody a kanalizace Beroun ve výši 16 900 korun a Královéhradecká provozní ve výši 7 500 korun.

Možnost uplatnění slev skončila oficiálně 31. července letošního roku, většina vodohospodářských společností ale termíny žádostí prodlužovala a vyhověla tak i žadatelům, kteří uplatnili slevu na vodném i po původně konečném termínu.

Odpuštění vodného s točného ve výši dvou měsíčních zálohových plateb nabídlo jako pomoc občanům postiženým povodněmi bezprostředně po povodních šest vodárenských společností. Přesná výše pomoci je odvozena z průměrné spotřeby za předchozí období, maximálně však jde o 15 m3, což právě odpovídá dvouměsíční spotřebě průměrné domácnosti. Pomoc se týkala lidí, kteří měli zatopenou domácnost v objektu pro trvalé bydlení, bytových družstev, společenství vlastníků bytových jednotek a vybraných subjektů typu mateřské školky, školy, domovy pro seniory, kulturních a sportovních organizací a organizací poskytujících sociální služby.

Šest společností, které nabídly lidem postiženým povodněmi pomoc:

Královéhradecká provozní a.s., Pražské vodovody a kanalizace a.s., Středočeské vodárny a.s., Severočeské vodovody a kanalizace a.s., Vodovody a kanalizace Beroun a.s., ČEVAK a.s.

 

Zdroj: Wikipedia, Jagro, licence


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme