Severní Čechy: Vodohospodáři demontují technologie z čistíren odpadních vod

Kvůli stoupající hladině Labe demontovali vodohospodáři technologie na čistírnách odpadních vod v Hřensku. Chystají se k tomu i v Děčíně, v Litoměřicích a v Roudnici. Kvůli stoupající hladině řek bylo odstaveno asi 30 čerpacích stanic. ČTK o tom informovala mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací (SčVK) Iveta Kardianová.

2 min. čtení

Provoz čistírny ve Hřensku SčVK přerušily už v neděli. "Na všech místech se snažíme co možná nejdéle udržet chod čistíren, nicméně dojde-li k většímu nátoku vody na čistírnu a je-li předpověď zaplavení, demontujeme technologii za účelem minimalizace škod," vysvětlila Kardianová.

Podle jejích slov je zásobování pitnou vodou v současné době přerušeno v několika oblastech, kde byla kvůli silným dešťům znečištěna prameniště. "Obyvatelé Vísky nad Lesy a Starého Šachova v okrese Děčín, obce Březí a části Kojetic v okrese Ústí nad Labem, Červeného Újezdu, Tvrdína, Chouče, Mirošovic, Kučlína, Mukova, Mrzlic, Hrobčic, Měrunic a Razic v okrese Teplice a Kotelic v okrese Litoměřice jsou informováni o nevyhovující kvalitě dodávané vody z důvodu znečištění prameniště," vyjmenovala Kardianová. Všichni obyvatelé jsou nyní zásobováni prostřednictvím cisteren.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme