Vodné se stočným na Jihlavsku stoupne o pět pct., vyjma Jihlavy

V obcích sdružených ve Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK) se s novým rokem zvýší cena pitné vody se stočným proti letošku o pět procent. Za metr krychlový budou obyvatelé těchto obcí od ledna celkem včetně daně platit 99,97 koruny. Podle tiskové zprávy rozhodlo o nové ceně vedení svazku na dnešní valné hromadě.

3 min. čtení
Mezi 24 členskými obcemi jsou i města Polná a Telč. Nový ceník se netýká krajské Jihlavy, ta bude od příštího roku spravovat své vodohospodářské sítě sama.
 
V obcích na Jihlavsku, jejichž sítě provozuje Vodárenská akciová společnost (VAS) teď obyvatelé za metr krychlový pitné vody se stočným platí 95,13 koruny, od ledna jim platba stoupne o 4,84 koruny. Do nárůstu se podle svazku promítá hlavně nutnost další obnovy a rozvoje vodárenské infrastruktury.

"Výhledově počítáme především s investicemi do největších úpraven pitné vody na Jihlavsku – v Hosově a v Nové Říši. Zvýšení ceny odráží také podmínky dotačních programů, díky nimž se modernizují vodovody a kanalizace v regionu," uvedl předseda svazu Roman Fabeš, starosta Telče a nově také krajský radní.
Padesátitisícová Jihlava vystoupila ze svazku obcí před osmi lety, následné složité spory o vydání majetku ukončily obě strany dohodou letos v červnu. Jihlavské vodovody a kanalizace budou od příštího roku místo jihlavské divize VAS provozovat Služby města Jihlavy. Obyvatelé Jihlavy budou podle webu města v příštím roce platit za metr krychlový pitné vody se stočným 95,13 koruny.
 
Divize VAS v Jihlavě zůstane, uvedl její ředitel Bronislav Remeš v dnešní zprávě Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Foto:WIKIPEDIA, SchiD


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme