Vodárny zahajují opravy potrubí v Mostě, dodávky budou přerušovat

Severočeská vodárenská společnost (SVS) investuje do oprav na Mostecku letos 128 milionů korun. Práce v několika ulicích nyní začínají. Obyvatelé proto musí počítat s krátkodobým přerušováním dodávek vody. ČTK to řekl mluvčí společnosti Jiří Hladík.

2 min. čtení

Rekonstrukce se dotkne ulic Alej Boženy Němcové, Spojovací, U Školy, Jána Kollára a Na Vyhlídce. Práce budou stát zhruba 16,5 milionu korun včetně DPH.

Vodovod v uvedené lokalitě se zástavbou rodinných domů byl zprovozněn v letech 1935 až 1951, kanalizace pochází z roku 1960. "Potrubí vykazuje korozi místy nad 50 procent, praskliny, díry ve dně a prorůstající kořeny," popsal Hladík.

Nové potrubí uloží vybraný dodavatel převážně do nových tras, součástí oprav bude také obnova povrchů komunikací. Část prací skončí v závěru letošního roku, další budou pokračovat i v příštím roce. "Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Most, kde SVS pro rok 2017 naplánovala 25 akcí za 128 milionů korun bez DPH," řekl mluvčí.

Společnost SVS vlastní 458 měst a obcí v Ústeckém a Libereckém kraji. Akcionáři v polovině června schválili odkup akcií Veolie ve společnosti Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK). Stoprocentním vlastníkem SčVK se stane Severočeská vodárenská společnost (SVS) od 1. ledna 2019. Obce na severu Čech jsou první v republice, které budou plně vlastnit vodárenskou infrastrukturu. Částku za odkup akcií SVS ještě nezveřejnila, mluvčí společnosti ČTK řekl, že se tak stane v nejbližší době.

Foto: Wikipedia, DavidusWikipedista, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme