Vodárny varují před podvodníky, kteří se zaměřují na seniory

Severočeské vodovody a kanalizace (SČVK) varují před podvodníky, kteří se vydávají za zaměstnance firmy. Falešní zaměstnanci mohou klienty SČVK okrást, informovala dnes ČTK mluvčí společnosti Iveta Kardianová.

1 min. čtení

Společnost podle ní zaznamenala v posledních dnech řadu telefonátů podvedených klientů. Naposledy se dva mladí muži vydávali za zaměstnance firmy v Kadani na Chomutovsku. Podle Kardianové si tipují převážně seniory. "Pod záminkou, že jdou kontrolovat kvalitu vody, se vetřou do bytu a překvapené obyvatele připraví o peníze či majetek," řekla ČTK Kardianová. Upozornila, že totožnost zaměstnanců si lidé mohou ověřit na klientské lince SČVK, každý zaměstnanec se navíc prokazuje průkazkou firmy.

V celém Ústeckém a Libereckém kraji se podle Kardianové množí i případy, kdy dealeři nabízejí filtry na úpravu vody. "Nabízené služby nejsou nutné pro dosažení kvalitní pitné vody. Není tedy třeba si tuto službu objednat a platit za ni. Informace, které podávají dealeři filtrů o vodě z kohoutku, jsou vymyšlené a zavádějící," dodala Kardianová.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme