Vodárny na severu Čech zavedly nouzový režim, dodávka je plynulá

Severočeské vodovody a kanalizace zavedly v souvislosti s šířením nákazy novým typem koronaviru nouzový režim. Dodávka pitné vody v Ústeckém a Libereckém kraji je plynulá. Zavřená jsou zákaznická centra. ČTK o tom informovala mluvčí společnosti Severočeské vodovody a kanalizace Iveta Kardianová.

2 min. čtení

"Všechny základní činnosti společností jsme si nastavili tak, abychom minimalizovali kontakt zaměstnanců se zákazníky a zároveň i mezi sebou. Jen tak můžeme snížit riziko uvalení karantény na větší skupinu zaměstnanců a předcházet možnosti zavlečení nákazy," uvedl ředitel společnosti David Votava.

Voda pro zhruba 1,2 milionu obyvatel Ústeckého a Libereckého kraje odpovídá podle mluvčí ve všech parametrech předepsané legislativě. "Není nutné se obávat šíření infekce pitnou vodou. Při výrobě pitné vody z vody surové probíhají chemické procesy například koagulace, filtrace, dezinfekce chlorem a UV zářením, při kterých dochází k odstranění virů a bakterií," uvedla Kardianová.

Zaměstnanci obsluhující úpravny vod a čistírny odpadních vod budou pracovat ve střídavém směnném režimu tak, aby byl minimalizován jejich osobní kontakt. Společnost nastavila i systém náhradníků v případě, že by byl některý ze zaměstnanců nakažen. Nadále se bude kontrolovat kvalita vody.

V pohotovosti také zůstanou dispečerská pracoviště monitorující celou distribuční síť. Pro zamezení osobního kontaktu zůstávají zavřená zákaznická centra společnosti. Zákazník má možnost kontaktu se společností prostřednictvím webových stránek, zákaznického účtu či telefonicky. Call centrum zůstává provozu.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme