Vodárna Plzeň začala používat nový kanalizační vůz, ušetří provozní náklady

Vodárna Plzeň začala od úterý používat nový kanalizační vůz, který ušetří městské firmě peníze za naftu a vodu a zrychlí čistění kanálových vpustí a kanalizačních přípojek v městských ulicích. Auto stálo 11 milionů korun. ČTK to řekl generální ředitel Jiří Kozohorský.

1 min. čtení

Čisticí nádobu na nástavbě má vůz rozdělenou na čistou a špinavou část. V čisté má vodu, kterou rozpouští kal usazený na dně vpustí nebo v přípojkách a poté ho odsaje. Nástavba má technologii recyklace vody, kterou může vůz používat bez doplňování celý den.

Ve starších vozech recyklace nebyla. "A když se čistá voda vyčerpala, tak se muselo jet na hydrant a znovu ji doplnit," řekl šéf provozu kanalizace Vodárny Tomáš Mádr.

Vodárna Plzeň a.s. spravuje 26 čistíren odpadních vod a 957 kilometrů kanalizační sítě s 97 čerpacími stanicemi. Prostřednictvím 33.000 přípojek zajišťuje odvod a likvidaci odpadních vod zhruba od 233.000 obyvatel. Loni podnik vyčistil 21 milionů kubíků odpadní vody, více než 85 kilometrů kanalizační sítě a monitoroval přes 39 kilometrů potrubí.

Zdroj: ČTK

Doporučujeme