Vodárenská věž přivítá návštěvníky i o prodlouženém víkendu

I o nadcházejícím prodlouženém víkendu se na své návštěvníky bude těšit Vodárenská věž v areálu společnosti ČEVAK a.s. v Českých Budějovicích. Komentované prohlídky věže začínají každou celou hodinu.

2 min. čtení

V pátek mohou zájemci poodhalit její tajemství v 13.00 a 14.00 hodin. V sobotu, v neděli a v pondělí, na které připadá státní svátek, začíná první prohlídka v 9.00 a poslední je plánována na 17.00 (ve 12.00 se prohlídky nekonají).

Vodárenská věž z roku 1724, která je zajímavou technickou památkou, byla doposud přístupná jen při výjimečných příležitostech, jako byly Dny památek nebo Dny evropského dědictví. Letos bude až do konce října otevřena každý pátek odpoledne a o víkendech a svátcích po celý den. Prohlídky jsou zdarma a lidé si je mohou rezervovat na www.vodarenskavezcb.cz.

Letošní novinkou jsou dvě videoprojekce, které návštěvníkům netradiční formou přibližují historické souvislosti a doslova je „vtáhnou do děje“. Interiér věže zdobí fotografie s vodohospodářskou tématikou z cyklu „Kde je voda slunci blíž“.

 

Foto: Wikipedia, Jitka Erbenová (cheva), licence


Zdroj: ČEVAK
a.s.

Zdroj: ČEVAK a.s.

Doporučujeme