Voda v prachatické nemocnici je stále znečištěná

Výsledky odběrů hygieniků ukázaly, že voda v prachatické nemocnici je po pondělní havárii stále znečištěná. Nemocnice tak pokračuje v provizorním provozu a nadále proplachuje potrubí.

2 min. čtení

Při havárii se splašky z kanalizace dostaly do pitné vody z městského řadu. Hygienici dv pátek odebrali nové vzorky, řekl ČTK ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš.

V areálu zdravotního zařízení tak stále nemohou vodu z kohoutků používat jako pitnou. "Hygienici odebírali vzorky v úterý a potrubí v tu dobu zřejmě ještě nebylo dostatečně desinfikované," řekl Čarvaš. Dodal, že personál a pacienti tak stále používají na pití vodu z přistavených cisteren nebo z lahví.

Nemocnice musela odložit na pondělí i další naplánované operace. "Funguje kuchyně i prádelna, ale stále zůstává vyřazená sterilizace a také dialýza," řekl Čarvaš. Právě na dialýzu dojíždějí pacienti do okolních nemocnic.

V Prachaticích očekávali, že by se v pátek provoz mohl vrátit do standardního režimu. "Bohužel nedá se nic dělat, musíme počkat do pondělí, kdy bychom se měli dozvědět výsledky dnešních odběrů," uvedl Čarvaš.

Foto: „Town hall in Prachatice in 2011 (3)“ od Chmee2Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY 3.0 via Wikimedia Commons.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme