Voda v láhvi z papíru?

Recyklovatelné papírové nádoby na vodu společnosti Brand Image slibují skvělý estetický zážitek při pití vody. Je to opravdu nutné?

3 min. čtení

Čas od času se stane, že pojem „recyklace“ použijí velké firmy v rámci svého marketingu, aby nalákaly zákazníky i na naprosto nepotřebný produkt. The 360 Paper Water Bottle – to je papírová nádoba na vodu navržená designérskou společností Brand Image. „Chtěli jsme vytvořit něco elegantního a praktického, co by řešilo problém s recyklací,“ říká Jim Warner, newyorský designér a vynálezce této nádoby.

Láhev je vyrobena z vláknitého materiálu, tedy konkrétně z bambusu a palmového listí. O to, aby nepropuštěla vodu, se postará polyester na bázi kukuřičného škrobu (PLA). PLA patří ke kompostovatelným materiálům, pro rychlý rozklad musí teplota převyšovat 55°C. Už při výrobě se láhve uspořádají do balíků po šesti a po dvaceti čtyřech láhvích, což usnadní přepravu a také sníží náklady. Víčko láhve má dvě části. První má za úkol chránit hrdlo nádoby před prachem a dalšími kontaminanty, druhá část víčka láhev pevně utěsní.

Každý den vyhodí Američané 60 milionu plastových lahví, ze kterých jen 14 % je recyklováno. Proto jsme navrhli nádobu, která je 100% recyklovatelná, lehká a originálním designem zpříjemní prožívání samotného pití vody,“ dočteme se na stránkách výrobce www.brand.image.com.

Tento produkt sice získává jedno designerské ocenění za druhým, ale zisky z prodeje nijak závratně nestoupají. Zákazníci už totiž vědí, že tou nejekologičtější variantou zůstává voda z kohoutku
 

 

Zdroj: www.gizmag.com


Zdroj: (em)

Zdroj: (em)

Doporučujeme