Voda pro Afriku – Společně stavíme studny v Etiopii

 Veolia Voda a Nadační fond Veolia již potřetí uspěly před Vánoci s prodejem designových karaf na vodu z křišťálového skla. Výtěžek benefiční akce je určen na uskutečnění jejich projektu Voda pro Afriku. Ten již třetím rokem pomáhá financovat vybrané projekty podporující vodní zdroje v Etiopii, které realizuje Člověk v tísni.  

5 min. čtení

Stoprocentní výtěžek z prodeje karaf třetí edice činí 375 tisíc Kč a bude opět použit na opravu vodního vrtu na etiopském venkově. Tři ročníky projektu přinesly již 1 210 000 Kč ve prospěch veřejné sbírky Skutečná pomoc společnosti Člověk v tísni.

Na nemoci způsobené nedostatkem nezávadné pitné vody zemře v Etiopii 55 tisíc malých dětí ročně. „Lidé jsou mnohde na etiopském venkově odkázáni na povrchovou a dešťovou vodu, která se sbírá ve velkých kalužích a ke konzumaci je absolutně nevhodná. Jsme rádi, že výtěžek z prodeje karaf bude opět použit právě na opravu vodního vrtu, aby další lidé měli čistou a nezávadnou vodu. Děkujeme veřejnosti za zájem o náš projekt a projevenou solidaritu s potřebnými,“ říká Marcela Dvořáková, výkonná ředitelka komunikace a marketingu pro ČR.

Jan Kamenický, ředitel společnosti Člověk v tísni k tomu dodává: „Veolia Voda a Nadační fond Veolia podpořily projekt Člověka v tísni významnou částkou již potřetí. Díky benefičnímu prodeji designových karaf budeme moci opravit poškozený vodní vrt v suché oblasti na jihu Etiopie. Děkujeme všem, kdo si karafy zakoupili, a všem partnerům, kteří se na projektu podíleli. Společně tak pomůžeme tisícům chudých vesničanů, pro které přístup k nezávadné vodě znamená život.“

Organizátoři projektu společně s jeho partnery a zákazníky, kteří si karafy koupili, mohli zažít potěšení z vícenásobné pomoci. „Především opět pomůžeme v Etiopii, podpořili jsme společnost Člověk v tísni, která tam naši společnou pomoc zrealizuje. Přidanou hodnotou naší třetí prodejní akce byl výběr netradičních prodejních míst v Praze, Brně a Ostravě. Mnozí si karafu zakoupili přímo, ušetřili tím za poštovné, a mohli tak podpořit svou návštěvou třeba skvělou chráněnou kavárnu či charitativní obchůdek. V neposlední řadě jsme opět dali příležitost pomáhat i lidem s postižením, kteří se podíleli na balení a expedici karaf zasílaných našim krátkodobým nadačním e-shopem.,“ představuje Jan Dolínek, ředitel Nadačního fondu Veolia, jak byl projekt realizován.
 


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme