Vláda projedná uvolnění 250 mil. Kč na vodovody a kanalizace

Vláda dnes projedná požadavek ministerstva zemědělství, aby letos mohlo posílit investice určené na výstavbu a obnovu infrastruktury vodovodů a kanalizací především v malých obcích o 250 milionů korun.

2 min. čtení

ČTK to včera sdělila mluvčí MZe Tereza Dvořáčková.
 

"MZe žádá vládu o souhlas s použitím finančních prostředků z nároků z nespotřebovaných výdajů ve výši 250 milionů Kč. Zvýšení je potřebné pro další rozvoj vodohospodářské infrastruktury zejména v malých venkovských sídlech, kde je situace v některých oblastech ČR značně nepříznivá," uvedla Dvořáčková. V Česku podle ní stále ještě není 7,2 procenta obyvatel zásobováno pitnou vodou z vodovodu pro veřejnou potřebu.

Finanční podporu chce MZe směřovat do výstavby vodovodních řadů, vodojemů, čerpacích stanic, úpraven vod a dalších souvisejících objektů, které slouží k zásobování obyvatelstva pitnou vodou v obcích. "Domácnosti by se díky navýšení mohly napojit na vyhovující zdroje kvalitní pitné vody. Bylo by také zajištěno odkanalizování včetně odpovídajícího čištění odpadních vod," podotkla Dvořáčková.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme