Vizovice chtějí zrekonstruovat koupaliště, stát to bude 20 milionů korun

Radnice ve Vizovicích na Zlínsku chystá rekonstrukci koupaliště. Náklady odhaduje na 20 milionů korun. Nechala si zpracovat projekt na rekonstrukci, v současné době běží stavební a územní řízení, sdělila ČTK mluvčí radnice Gabriela Netopilová Sluštíková. Koupaliště je zavřené několik let, naposledy se v něm lidé koupali v roce 2007.

2 min. čtení

Město připravovalo obnovu areálu již několikrát, vždy z ní ale nakonec sešlo. Podle aktuálního projektu vznikne nový nerezový bazén o rozměru 30 krát 14 metrů v původních železobetonových vanách. Rozdělený bude na plaveckou, relaxační a neplaveckou část.

"Projekt dál počítá s velkou a malou skluzavkou, s chrliči, houpacím zálivem, vzduchovou lavicí, vodním ježkem a stříkajícím zvířátkem. Důležitá je samozřejmě bezbariérovost bazénu,"
uvedla starostka Sylvie Dolanská (nez.).

Dvacetimilionová investice nepočítá s rekonstrukcí šaten, v nichž loni město nechalo udělat novou střechu, a toalet. "Nutné budou jen drobné vnitřní úpravy. Nicméně vše je plně funkční a není třeba je rekonstruovat ihned – zároveň s opravou a modernizací bazénu," řekla starostka.

Pokud projekt získá stavební i územní rozhodnutí a zastupitelé jej schválí, koupaliště by se veřejnosti mohlo otevřít v roce 2020.

Foto: Wikipedia, me, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme