Víte, kde se vyrábí pitná voda? Přijďte se podívat.

U příležitosti Světového dne vody, který připadá na 22. března, pořádá společnost 1. SčV, a. s. tradičně dny otevřených dveří ve vodárenských zařízeních. Pokud vás zajímá, jakým způsobem vodohospodáři upravují a čistí vodu, než se dostane do vašich domovů a rádi byste nahlédli do tajů úpravny pitných vod nebo čistíren odpadních vod, máte jedinečnou možnost.

3 min. čtení

Navštívit můžete úpravnu pitné vody v Příbrami – Kozičín a čistírny odpadních vod v Sedlčanech, Příbrami, Českém Brodě, Říčanech či Jesenici.

„Během let si prohlídky získávají stále větší ohlas. Častými účastníky jsou školy, které je využívají jako doplněk k výuce. Žáci se například seznamují s technologií úpravy pitné vody a podívají se, jak fungují čistírny, které značně přispívají k ochraně životního prostředí,“ uvedla Kristina Blaszczyková,  tisková mluvčí 1. SčV, a. s.

Vodohospodáři organizují podobné dny otevřených dveří již řadu let, tradičně ve spolupráci s místními samosprávami ve městech, kde se daný provoz nachází. Ani letos nebudou chybět exkurze do čistíren odpadních vod (ČOV). Ve čtvrtek 21. března se otevřou jejich brány v Říčanech a Sedlčanech. Následující den mohou zájemci navštívit čistírnu odpadních vod v Českém Brodě.  22. a 23. března bude veřejnosti k dispozici ČOV v Příbrami a 25. března pak také v Jesenici. Jednadvacátého března nahlédnou lidé i do provozu úpravny pitné vody v Kozičíně.

„Odborní pracovníci poskytnou návštěvníkům během prohlídek základní informace k technologiím, které daný provoz využívá, a jsou připraveni odpovědět na dotazy týkající se úpravy vody. Exkurze začínají vždy v devět, deset, jedenáct a třináct hodin,“ doplnila Kristina Blaszczyková s tím, že školní prohlídky a větší skupiny je nutné předem ohlásit přímo u ní na telefonu 318 622 631. Po domluvě je možné sjednat i náhradní termín v jiný den.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme