VHS Turnov plánuje pro příští rok investice za 100 mil. Kč

Vodohospodářské sdružení (VHS) Turnov plánuje pro příští rok investice za 100 milionů korun. Půjde o menší akce. Připravují se sice i čtyři větší investice, ty se ale uskuteční zřejmě nejdřív v roce 2017. Sdružení na ně chce získat evropskou dotaci. ČTK to řekl předseda Rady sdružení VHS Turnov Milan Hejduk.  

3 min. čtení

Evropské peníze se VHS Turnov pokusí získat na rekonstrukci čistíren odpadních vod v Semilech a v Rokytnici nad Jizerou, zvýšení kapacity stoletého vodovodního přivaděče Bátovka v Jilemnici a odkanalizování lokality Dolní Štěpnice na Benecku.

Největší akcí příštího roku bude zhruba za 20 milionů korun oprava vodovodu a kanalizace v Komenského ulici v Lomnici nad Popelkou. Vodohospodářské sítě tam jsou v havarijním stavu. "Chceme také provést obnovu klíčových vodojemů v Semilech, Turnově, v Benešově u Semil a postavit nový vodojem pro osadu Komárov na Kozákově," uvedl Hejduk. V plánech je i obnova vodovodu na sídlišti v Rokytnici nad Jizerou, dokončení rozsáhlé výměny vodovodů ve třech hlavních komunikacích v Tatotbitech nebo výstavba nového zásobního vodojemu pro Rakousy u Turnova. "Na Vyskři snad začneme vyměňovat absolutně dožilý vodovod do osady Mladostov a v Malé Skále chceme vyřešit nátok balastních vod do kanalizace," dodal Hejduk.

VHS Turnov sdružuje šest měst a 14 obcí ze Semilska a dvě z Jablonecka, Líšný a Malou Skálu. Největší investicí posledních dvou let byla výstavba kanalizace a čistírny odpadních vod v Rovensku pod Troskami. Stála 140 milionů korun, 20 milionů přidal Liberecký kraj. Práce začaly loni na jaře a hotovo by mělo být ještě letos.

Foto: „Trutnov Krakonošovo náměstí“ od KoronerVlastní dílo (my own photo). Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme