Veolia Energie dělá v Ostravě jednu z největších oprav horkovodů

Společnost Veolia Energie ČR opravuje horkovodní potrubní systém, kterým dodává teplo z Elektrárny Třebovice do lidnatého ostravského obvodu Poruba. Výměna potrubí na frekventované Hlavní třídě, která v těchto dnech vrcholí, přispěje ke zvýšení spolehlivosti dodávek tepla.

2 min. čtení

Jde o jednu z největších generálních oprav rozvodů a zároveň investic firmy v posledních letech. Celkem letos Veolia Energie investuje do oprav rozvodů v Ostravě 48 milionů korun a opraví zhruba 2,8 kilometru potrubí.

Potrubí se budovalo v 60. letech minulého století a naposledy se opravovalo v 80. letech. Je uloženo v železobetonovém kanále, během opravy se kompletně vyměňuje přívodní i vratné potrubí o průměru 50 centimetrů v hloubce kolem dvou metrů i jeho součásti. "Rekonstrukce zahrnuje také sanaci a hydroizolaci železobetonového kanálu. Opravené budou i části šachtice pod rondelem uprostřed Hlavní třídy," uvedla Dronská.

Rekonstrukce začala už květnu.
"Udělali jsme taková opatření, aby byla lidem přerušena dodávka teplé vody jen krátkodobě v rozsahu hodin. Opravy probíhají pouze v pracovních dnech a v denních hodinách, abychom co nejméně narušili život ve městě," uvedl náměstek ředitele regionu Severní Morava společnosti Veolia Energie Libor Valový.

Veolia Energie patří v Česku mezi přední výrobce a dodavatele tepla a elektřiny. V Moravskoslezském kraji provozuje jednu z nejrozsáhlejších sítí dálkového tepla ve střední Evropě. Síť měří 579 kilometrů a dodává tepelnou energii zhruba 175.000 domácností, podnikům, nemocnicím, obchodům či školám. Loni firma vytvořila zisk 1,02 miliardy korun, což bylo zhruba třikrát více než v roce 2016. Společnost má zhruba 1600 zaměstnanců.
 


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme