Velké organizační změny na ředitelství vodních cest

Po výměně na postu ředitele dochází na Ředitelství vodních cest ČR k dalším organizačním změnám. Organizaci opouštějí pracovníci spojovaní se vznikem chyb, za které je ŘVC ČR kritizováno jak ze strany Evropského účetního dvora, tak ze strany Ministerstva dopravy.

3 min. čtení

Jiří Blažek, kterého ministr dopravy Radek Šmerda jmenoval do funkce se slovy „Je to krizový manažer, který má široké zkušenosti ve státní správě a u něhož vítám fakt, že chce razantně přistoupit k nápravě chyb, které jsme v hospodaření Ředitelství vodních cest objevili.“, přichází k dnešnímu dni s reorganizací Ředitelství vodních cest.

ŘVC v posledních měsících čelí obviněním z chyb při realizaci státních zakázek, u kterých mají být čerpány dotace Evropských fondů. Jednání České republiky s evropskými kontrolními orgány dále pokračuje a na jejich konečný výsledek si budeme muset počkat. Situaci okolo ŘVC a čerpání evropských dotací je ale nutné uklidnit, a proto ho opouštějí pracovníci, kteří jsou s touto nepříjemnou situací spojováni.

Ředitel Blažek k tomu řekl: „Mým hlavním cílem je navrátit firmě důvěryhodnost v očích obchodních partnerů, investorů a veřejnosti. Nová organizační struktura toho bude zárukou, neboť obsahuje kontrolní mechanismy, které podobné chyby v budoucnu vyloučí.“

Ing. Jiří Blažek na ŘVC přišel z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, kde zastával pozici náměstka pro provoz a majetek. Před tím působil v Pozemkovém fondu ČR a na Ministerstvu zemědělství.

O Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC ČR)
ŘVC ČR je organizační složkou státu zřízenou Ministerstvem dopravy k zabezpečení přípravy a realizace výstavby a modernizace dopravně významných využívaných vodních cest a dalších staveb nutných pro provoz na vodních cestách.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme