Velké investice v Hradci Králové

Vlastníník vodárenské infrastruktury - společnost Vodovody a kanalizace Hradec Králové letos do oprav, výstavby či rekonstrukcí vodovodů, kanalizací a čistíren odpadních vod investuje téměř 420 milionů korun.

4 min. čtení

"Jednou z nejvýznamnějších akcí, která by se měla ukončit letos v listopadu, je rekonstrukce vodovodu v Kladské ulici na Slezském Předměstí. Protože jde o rozsáhlé opravy za téměř 29 milionů korun, byla akce rozdělena na dvě etapy. Stávající vodovod z šedé litiny byl na hranici životnosti s častými poruchami, nahradilo ho nové potrubí z tvárné litiny," řekla mluvčí Královéhradecké provozní Veronika Bergrová.

Již dříve byla dokončena rekonstrukce čistírny odpadních vod v Novém Bydžově za více než 53 milionů korun.

"Nové vodovody se stavěly v Dolním Černilově, Borovince nebo u Stříbrného rybníka, celkem náklady na vodovody tak dosáhly 95 milionů korun a na kanalizace 172 milionů korun. Například do října příštího roku potrvají opravy vodovodní a kanalizační sítě v ulici Milady Horákové, které budou celkem stát 12 milionů korun. Rovněž do října příštího roku potrvají opravy vodovodu a kanalizace v Nádražní ulici v Chlumci nad Cidlinou, když celkové náklady dosáhnou 33 milionů korun. Zapomenout nemohu ani na výstavbu retenčních stok v ulicích Dvorská a Zámostí," vypočítáví Veronika Bergrová.

Projekt na rekonstrukci v ulici Zámostí přišla na padesát milionů korun. "Lidem se uleví, protože starý kanalizační systém při silných deštích nevyhovoval. Bylo proto třeba výrazně posílit kapacitu stok, aby při přívalových deštích síť nebyla přetěžována a nebyly pod vodou sklepy přilehlých nemovitostí. Vlastně totéž platí o retenční stoce v ulicích Dvorská a Zahrádkářská, kde by měly být práce ukončeny letos v listopadu.  Aby se zvýšila kapacita kanalizace, je pro stavbu navrženo unikátní řešení stoky o průměru 2,2 metru. Dosud jsme totiž realizovali stoky maximálně o průměru 1,4 metru," dodává mluvčí Bergrová.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme