Ve Znojmě začala rekonstrukce úpravny vody za zhruba půl miliardy

Ve Znojmě začala rekonstrukce úpravny vody a páteřních vodovodních řadů za zhruba půl miliardy korun. Po jejím skončení v roce 2016 bude podle mluvčí znojemské radnice Zuzany Pastrňákové výroba pitné vody levnější a zlepší se i její chuť. Výběrové řízení pro stavbu napadla jedna z firem a opakovaně ho zkoumal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

2 min. čtení

Na pokračování zakázky to ale nemá vliv. Stavba je financovaná z dotací EU.

ÚOHS zjistil chyby v prvním kole výběrového řízení, které zadavatel následně zrušil a vypsal znovu. Nakonec soutěž vyhrálo sdružení firem v čele s Imosem Brno. Úpravna vody ve Znojmě pochází z roku 1970 a od té doby neprošla žádnou větší rekonstrukcí. Během současné opravy stavbaři například nahradí stávající usazovací nádrže novou technologií nebo vymění rozvodný systém. Kromě chlóru bude voda dezinfikovaná také UV zářením.

Rekonstrukce úpravny vody se týká zhruba 50.000 lidí, kteří na Znojemsku žijí. "Oprava bude probíhat za provozu. Mohou nastat krátké výpadky v řádech hodin, o kterých budou lidé informováni předem. Jinak vodu do domácností zajistíme," uvedl starosta Znojma Vlastimil Gabrhel (ČSSD).

Při úpravně se také postaví nádrž na pitnou vodu o objemu 4000 metrů krychlových, která bude sloužit obyvatelům Znojma a okolí jako rezerva. Podle dřívějšího vyjádření starosty Gabrhela má rekonstrukce také přinést nové pracovní příležitosti.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme