Ve Zlaté Koruně dotace v nedohlednu

Historické centrum Zlaté Koruny čeká náročná rekonstrukce kanalizace podpořená dotací 25 milionů korun z Operačního programu životního prostředí a necelým milionem a půl ze Státního fondu životního prostředí. Starosta Milan Štindl si ale termín zahájení prací už raději ani netroufá tipnout.

2 min. čtení

"Bohužel už od srpna čekáme na potvrzení výsledku výběrového řízení ze Státního fondu životního prostředí. Stále čekáme a doufáme," dodává Milan Štindl, starosta Zlaté hory.

Pokud bude shledáno na výsledku výběrového řízení nějaké pochybení, nové kanalizace se Zlatokorunští hned tak nedočkají. "Věřím ale, že bude vše v pořádku. Pokud bude vyjádření pozitivní, předložíme k podepsání smlouvu o dotaci. Pak se můžeme hned pustit do práce. Jestliže se ale najde nějaký rozpor, budeme muset výběrové řízení zrušit a udělat nové, což bude zase trvat několik měsíců," vysvětlil Štindl.

Projekt rekonstrukce kanalizace v historické části Zlaté Koruny byl dotačně podpořen už na konci roku 2008. Poprvé se o započetí prací začalo mluvit v polovině loňského roku. Dlouhou dobu se Zlatokorunští pokoušeli získat potřebnou dotaci, jenomže štěstí jim nepřálo. Nakonec se na ně usmálo ve třetí výzvě Operačního programu životního prostředí. Zda bude mít příběh ale šťastný konec, je bohužel ve hvězdách.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme