Ve vedení Severočeské vodárenské společnosti skončil Harciník

V Severočeské vodárenské společnosti (SVS) skončil na konci prosince její ředitel Miroslav Harciník. Někdejší náměstek ústeckého primátora za ODS odešel na vlastní žádost a jeho nástupce by mohl být znám na konci ledna. ČTK to řekl mluvčí firmy Jiří Hladík.

2 min. čtení

Vedení SVS se začalo měnit už vloni v říjnu, dosavadní předseda představenstva Petr Skokan (VV) si prohodil místo s místopředsedou Tomášem Indrou (ODS).

SVS pokrývá skoro celý Ústecký a Liberecký kraj, takže je k ní připojen zhruba každý desátý Čech. Akcionáři společnosti jsou města a obce obou regionů, a tak je ve vedení firmy velké množství politiků.

Harciník vedl SVS skoro osm let. Že odešel z místa ředitele i člena představenstva, o tom se firma zmínila ve stručné zprávě, která důvody nerozebírala. Za jeho vedení se značně investovalo, hlavně do čistíren odpadních vod, zároveň se ale voda v severních Čechách stala jednou z nejdražších v zemi. O uvolnění z ředitelského postu požádal před Vánocemi a dozorčí rada rezignaci definitivně přijala 2. ledna. Bližší důvody odchodu nejsou známy, řekl mluvčí. Dosavadní Harciníkovo telefonní číslo bylo dnes nedostupné.

Nový ředitel by měl podle mluvčího vzejít z výběrového řízení, které stále probíhá. Pokud vše půjde rychle, mohlo by výsledky schvalovat představenstvo ještě před koncem ledna. Firmu zatím vede ředitel odboru rozvoje David Votava.

Foto: Wikipedia, T. Rolková, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme