Valná hromada VaK Zlín schválila hospodaření společnosti v roce 2017 i plány pro rok 2018

28. června se uskutečnilo jednání řádné valné hromady společnosti VaK Zlín. Akcionáři společnosti na něm vyhodnotili a odsouhlasili výsledky za uplynulý rok i základní parametry fungování VaK pro rok 2018.

2 min. čtení

„Rok 2017 byl pro naši společnost velmi úspěšný. Podařilo se nám udržet pozitivní ekonomický vývoj společnosti, rozjet několik investičních projektů, získat více prostředků na obnovu vodovodů a kanalizací i vylepšit podmínky provozní smlouvy. Od Moravské vodárenské jsme získali o pět milionů korun více na nájemném a 80 milionů korun v investicích do čistírny odpadních vod v Luhačovicích a Kašavě," říká předseda představenstva VaK Zlín Svatopluk Březík. „Všechna tato pozitiva se projevila v hlasování na valné hromadě. Roční zprávu o podnikatelské činnosti schválila valná hromada jednoznačnými 84 procenty hlasů," dodává Březík.

Akcionáři byli seznámeni s analýzou poradenské společnosti Grant Thornton, podle které díky úpravám z posledních let VaK Zlín disponuje v současné době nejvýhodnější provozní smlouvou v republice.

Představenstvo VaK Zlín získalo také jasný mandát pro zahájení jednání s Moravskou vodárenskou o možných variantách budoucího provozu vodovodů a kanalizací. Tato jednání podpořilo 90 procent akcionářů.


Zdroj: redakce

Zdroj: redakce

Doporučujeme