VaK Vyškov bude investovat miliony

Vedle zvyšování kapacity slavkovské větve vodovodu naplánovaly Vodovody a kanalizace Vyškov také několik menších stavebních prací. Na plánované opravy mají Vodovody a kanalizace Vyškov vypracovaný pořadník.


2 min. čtení

"Některé stavby jsme zahrnuli do investičních akcí, jiné projekty spadají pod běžné opravy," řekl výrobnětechnický náměstek Vodovodů a kanalizací Vyškov Karel Hájek.

Do investičních akcí patří třeba rekonstrukce vodovodu na Smetanově nábřeží ve Vyškově. "Při revitalizaci sídliště na Smetanově nábřeží uděláme rekonstrukci stávajícího vodovodu, protože už technicky nevyhovuje současným požadavkům. Na tuto akci počítáme s náklady ve výši téměř tří milionů a čtyř set tisíc korun bez daně," podotkl Hájek.

Ve Vyškově chystají vodohospodáři také rekonstrukci dvou úpraven vody. "Rekonstrukce úpravy ve Lhotě si vyžádá tři miliony. Obnovíme technologické a stavební části úpravny, které jsou už opotřebované a nevyhovující," uvedl Hájek.

Vyšší náklady si vyžádá rekonstrukce úpravny v Dědicích. "Také tady půjde hlavně o rekonstrukci stavebních částí, především střešní konstrukce, fasády a výplní otvorů. V Dědicích počítáme s náklady, které přesahují čtyři a půl milionu korun," dodal Hájek.

Foto: Wikipedia, Pernak, licence GNU


Zdroj: Ola

Zdroj: Ola

Doporučujeme