V Železném u Tišnova chystají kanalizaci za 38 mil. korun

Svazek vodovodů a kanalizací Tišnovsko chystá stavbu splaškové kanalizace v obci Železné, která leží dva kilometry severně od Tišnova. Vypsal předběžné oznámení, hodnota zakázky je 37,5 milionu korun. Stavba by měla být hotová podle plánů na konci příštího roku, zjistila ČTK z Věstníku veřejných zakázek.

2 min. čtení

V obci Železné, která má téměř 400 obyvatel, se postaví přes 4,5 kilometru kanalizace a šest čerpacích stanic. "V současnosti se odpady svádějí do žump či septiků, které už jsou z technického hlediska převážně nevyhovující. Pokud by se kanalizace nepostavila, hrozily by obci sankce za znečišťování životního prostředí a zároveň by nebyl možný udržitelný rozvoj obce," píše se v dokumentaci zakázky.

Kanalizace svede odpadní vodu do čistírny v Březině, odkud teče čistá voda do Svratky a dále do Brněnské přehrady. Zlepšit by se měla podle plánu také kvalita spodních vod. Stavba bude trvat přes rok a půl, kanalizace má začít fungovat na konci příštího roku.

Nad Brněnskou přehradou začnou letos stavět kanalizaci v okolí Tišnova například také Chudčice, Lažánky, Hradčany či Sentice, příští rok by se měly přidat Šerkovice.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme