V Úvalech u Prahy příští rok postaví nový vodovodní přivaděč

V Úvalech u Prahy začnou příští rok stavět nový vodovodní přivaděč, má umožnit napojení na pitnou vodu stovkám dalších domácností. Přivaděč zahrnuje obchvat Jiren, propojení na Horoušany, Horoušánky a jeho trasa končí v severní části Úval. Na investici za 100 milionů korun chce Svazek obcí Úvalsko získat sedmdesátiprocentní dotaci z ministerstva zemědělství. 

1 min. čtení

O zbylé náklady se podělí svazkové obce. Přivaděč vybuduje společnost Zepris, stavět by měla začít nejpozději na jaře, informovala ČTK Jana Svatošová za město Úvaly.

Vodu do Úval doposud přivádí vodovodní síť Jiren, její kapacity ale nestačí. "Současné technické řešení vodovodní sítě už nedovoluje další navýšení odběrných míst, a proto je nutné vybudovat nové vedení, které navíc dovolí obsloužit i další oblasti mimo svazek," řekla Svatošová. Úvaly leží v takzvaném prstenci kolem Prahy, kde rychle přibývá lidí. Za posledních deset let přibylo jen v Úvalech zhruba 1000 lidí, dnes mají přes 7000 obyvatel.

Svazek obcí Úvalsko má přislíbeno 60 milionů korun, kvůli růstu cen stavebních materiálů požádal o zvýšení o dalších deset milionů.

Foto: Wikipedia, VitVit, licence

Zdroj: ČTK

Doporučujeme