V Třeboni staví novou čistírnu za téměř 130 milionů korun

Mezi největší investiční akce třeboňské radnice v závěru volebního období patří bezesporu výstavba čistírny odpadních vod.  

3 min. čtení

"Současná čistírna není v majetku města, ale společnosti R.A.B., která provádí čištění odpadních vod pro společnost Vodovody a kanalizace Jižní Čechy. Už ale neodpovídá přísnějším normám. Licenci se podařilo prodloužit alespoň do roku 2011, tedy do doby, než bude stát nová čistírna," vysvětlil starosta Jan Váňa. 

Nová čistírna odpadních vod bude kapacitně nadimenzovaná
na zátěž až patnáct tisíc obyvatel. Do Třeboně totiž přijíždí ročně kolem třiceti tisíc lázeňských hostů a množství turistů, na kterých město profituje.

Výstavba nové čistírny odpadních vod na pozemku města bude stát téměř 130 milionů korun a měla by být dokončená do října 2011. Vedení radnice se po několika pokusech nakonec povedlo získat potřebné dotace ve výši sto jedenácti milionů korun z Operačního programu Životního prostředí, které tvoří pětaosmdesát procent celkových nákladů. Další finance půjdou ze Státního fondu Životního prostředí ve výši šest a půl milionu korun.

Desetiprocentní dofinancování celé výstavby ve výši třinácti milionů korun zaplatí město
. "Tento projekt je důležitý z hlediska ochrany čistoty vod, a tím tedy i životního prostředí. Naše město si všichni jeho občané i návštěvníci spojují s vodou a s čistou a krásnou okolní krajinou. Je naší povinností zachovat ji dalším generacím," řekl starosta. 

Foto: Czech Tourism


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme