V Třebíči bude voda stát téměř 72 korun

Návrh kalkulace pro vodné a stočné na příští rok předložila tento týden Vodárenská společnost Představenstvu svazku obcí Vodovody a kanalizace.

4 min. čtení

"Meziroční nárůst činí šest procent. Pro názornost, pro tříčlennou rodinu s průměrnou spotřebou vody 70 litrů na osobu a den představuje tato úprava ceny měsíční navýšení o 26 korun," sdělila Věra Šedová, ekonomická náměstkyně třebíčské Vodárenské společnosti.

Nové ceny vody pro rok 2011
– vodné 38,80 Kč/m3 (bez DPH), 42,68 Kč/m3 (bez DPH)
– stočné 26,40 Kč/m3 (bez DPH), 29,04 Kč/m3 (bez DPH).
Celková cena za obě služby činí 65,20 Kč/m3 (bez DPH), tedy 71,72 Kč/m3 včetně DPH. Jedná se o meziroční nárůst ceny o 6 %.

Za třebíčskou radnici je nově zástupcem ve svazku radní Martin Svoboda za Věci veřejné. "Na jednání o nové ceně jsem ještě nebyl, protože neproběhla valná hromada, která by převolila členy. Město tam doposud zastupoval bývalý místostarosta Miloš Mašek," dodal Svoboda. "Musím se se vším seznámit. Samozřejmě, že se zdražením spokojen nejsem. Víc to ale nedokážu teď komentovat," řekl Svoboda.

 "Projevil se významný pokles spotřeby pitné vody v důsledku ukončení nebo omezení výroby velkých potravinářských podniků v regionu," vysvětluje důvody zvýšení cen Šedová.
 
Hlavních důvody pro zvýšení vodného a stočného ze strany Vodárenské společnosti:

  • Významný pokles spotřeb pitné vody (ukončení nebo omezení výroby velkých potravinářských firem v regionu)
  • Nárůst provozních nákladů (zejména zvýšení cen surové vody o 10 % a cen pohonných hmot)
  • Zajištění prostředků pro obnovu a rozvoj infrastruktury vodovodů a kanalizací.

V regionu Vodárenská například obnovila vodovodní přivaděč od Štítar přes Moravské Budějovice do Třebíče v rámci projektu nazvaného Pitná voda. Byla to historicky největší oprava vodovodní sítě na Třebíčsku za 450 milionů korun. V zemi jsou kilometry nových trubek. Také tato obří investice se promítá do vyšší ceny vody.

Foto: Vodárenská společnost


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme