V Sadech Svatopluka Čecha v Praze 2 funguje nová fontána s vodotrysky

V části pražských Sadů Svatopluka Čecha začala fungovat nová fontána s vodotrysky a brouzdalištěm. Systém je řízen automaticky a doplnila ho výzdoba v podobě úryvku z díla spisovatele Svatopluka Čecha. Rekonstrukce střední části parku vyšla radnici na přibližně 41 milionů korun. ČTK to sdělila mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová. Sady jsou památkově chráněny.

3 min. čtení

"Revitalizujeme nejen parky samotné, ale i jejich vodní prvky a rozšiřujeme síť pítek a mlžítek, které jsou zvlášť v horkém letním počasí v centru města velice vyhledávané. V samém závěru léta jsme stihli dokončit rekonstrukci vodního prvku v sadech Svatopluka Čecha. Úryvek z knihy Pravý výlet pana Broučka do měsíce pak vodní prvek už jen povýšil na umělecké dílo," uvedla starostka Alexandra Udženija (ODS).

Proměněn byl nejen vodní prvek v západní části parku, ale rovněž jeho bezprostřední okolí. Obnovy se dočkaly chodníky, lavičky či koše. Trávník u vodního prvku má automatické zavlažování. Samotný pomník slavného básníka a prozaika je pak nově romanticky osvětlen.

Sady Svatopluka Čecha jsou od roku 2003 nemovitou kulturní památkou a radnice je postupně opravuje. V roce 2018 byly vydlážděny cesty a rozšířena odpočinková zákoutí podél hlavních parkových cest. Poté bylo rekonstruováno dětské hřiště a opraven zahradnický domek u Mateřské školy Šumavská.

"Na základě přání občanů jsme pokračovali i ve zvelebení západní části parku a rekonstrukci vodního prvku. Vůbec nesložitější bylo technologické řešení projektu, vybudování podzemní části strojovny a technického zázemí," dodal místostarosta městské části Jan Korseska (ODS).

Foto: Wikipedia, Ondřej Kořínek, licence

Zdroj: ČTK

Doporučujeme